Laat Heel de Stad Eten – De Première
Van liefdadigheid naar een publiek basisrecht op voedsel.
In een stad die overloopt van welvaart, staat op dit moment 1 op de 9 Amsterdammers financieel onder water. Gezond eten is voor hen geen keuze, maar een dagelijkse strijd.
De huidige aanpak van versnipperde noodhulp en tijdelijke projecten volstaat niet meer. Het is tijd dat een van de rijkste steden van Europa dit niet meer toestaat.Op woensdag 11 maart komen de voedsel initiatieven samen in Hal West om een plek aan de formatie tafel op te eisen. We laten zien dat de sociale infrastructuur voor een gezonde stad al lang bestaat, maar dat politieke erkenning en borging als publieke basisvoorziening nu bittere noodzaak zijn.
Tijdens deze avond presenteren we de indringende filmpremière “ER IS GENOEG“ van Pim Giel, waarin de rauwe werkelijkheid van voedselonzekerheid zichtbaar wordt gemaakt. Maken we de kracht van honderden voedselinitiatieven zichtbaar die de stad elke dag voeden. Gaan we in debat met kopstukken uit de politiek (o.a.PvdA, GroenLinks, Volt en D66) en laten ons inspireren door Floris Visser (oprichter en directeur van MensMensa).
Samen trekken we een streep: Geen nieuw coalitieakkoord zonder een geborgd Recht op Voedsel voor iedere Amsterdammer. Want: If you’re not at the table, you’re on the menu.
Onderteken de petitie hier: https://actie.degoedezaak.org/petitions/laat-heel-de-stad-eten-1



.jpg)